UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsinin beşinci turunda 24 qarşılaşma oynanılacaq

idman

14310

UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsinin beşinci turunda 24 qarşılaşma oynanılacaq

Noyabrın 28-də UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsinin V turunun oyunları keçiriləcək.
AZƏRTAC xəbər verir ki, turnirdə Türkiyənin üç klubu mübarizə aparır. “Başakşəhər” komandası doğma meydanda İtaliyanın “Roma”, “Beşiktaş” Slovakiyanın “Slovan Blatislava”, “Trabzonspor” isə İspaniyanın “Xetafe” komandalarını qəbul edəcək.
Turun bütün görüşləri aşağıdakılardır:
A qrupu:
“Sevilya” (İspaniya) – “QARABAĞ” (Azərbaycan);
“Düdelanj” (Lüksemburq) - APOEL (Kipr).
Qrupdakı vəziyyət: “Sevilya” - 12, APOEL - 4, “Qarabağ” - 4, “Düdelanj” - 3.
B qrupu:
“Luqano” (İsveçrə) – “Kopenhagen” (Danimarka);
“Malmö” (İsveç) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna).
Qrupdakı vəziyyət: “Kopenhagen” - 6, “Dinamo” - 6, “Malmö” - 5, “Luqano” – 2.
C qrupu:
“Trabzonspor” (Türkiyə) – “Xetafe” (İspaniya);
“Krasnodar” (Rusiya) – “Bazel” (İsveçrə).
Qrupdakı vəziyyət: “Bazel” - 10, “Krasnodar” - 6, “Xetafe” - 6, “Trabzonspor” - 1.
D qrupu:
“Rusenborq” (Norveç) - LASK (Avstriya);
“Sportinq” (Portuqaliya) - PSV (Hollandiya).
Qrupdakı vəziyyət: “Sportinq” - 9, LASK - 7, PSV - 7, “Rusenborq” – 0.
E qrupu:
“Latsio” (İtaliya) – “ÇFR Kluj” (Rumıniya);
“Seltik” (Şotlandiya) – “Renn” (Fransa).
Qrupdakı vəziyyət: “Seltik” - 10, “ÇFR Kluj” - 9, “Latsio - 3, “Renn” - 1.
F qrupu:
“Gimaraynş” (Portuqaliya) – “Standard” (Belçika);
“Arsenal” (İngiltərə) – “Ayntraxt” (Frankfurt, Almaniya).
Qrupdakı vəziyyət: “Arsenal” - 10, “Standard” - 6, “Ayntraxt” - 6, “Gimaraynş” - 1.
G qrupu:
“Feyenoord” (Hollandiya) – “Qlazqo Reyncers” (Şotlandiya);
“Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Portu” (Portuqaliya).
Qrupdakı vəziyyət: “Yanq Boyz” - 7, “Qlazqo Reyncers” - 7, “Portu” - 4, “Feyenoord” - 4.
H qrupu:
“Ferentsvaroş” (Macarıstan) – “Espanyol” (Espanyol);
MOİK (Moskva, Rusiya) – “Lüdoqorets” (Bolqarıstan).
Qrupdakı vəziyyət: “Espanyol”- 10, “Lüdoqorets” - 6, “Ferentsvaroş” - 5, MOİK – 1.
I qrupu:
“Aleksandriya” (Ukrayna) – “Volfsburq” (Almaniya);
“Sent-Etyen” (Fransa) – “Gent” (Belçika).
Qrupdakı vəziyyət: “Gent” - 8, “Volfsburq”- 5. “Sent-Etyen” - 3, “Aleksandriya”- 3.
J qrupu:
“Volfsberq” (Avstriya) – “Borussiya” (Mönxenqladbax, Almaniya);
“Başakşehir” (Türkiyə) - “Roma” (İtaliya).
Qrupdakı vəziyyət: “Başakşehir”- 7, “Borussiya” - 5, “Roma” - 5, “Volfsberq” - 4.
K qrupu:
“Braqa” (Portuqaliya) – “Vulverhempton” (İngiltərə);
“Beşiktaş” (Türkiyə) – “Slovan” (Bratislava, Slovakiya).
Qrupdakı vəziyyət: “Braqa” - 10, “Vulverhempton”- 9, “Slovan” - 4, “Beşiktaş” - 0.
L qrupu:
“Astana” (Qazaxıstan) – “Mançester Yunayted” (İngiltərə);
“AZ Alkmar” (Hollandiya) – “Partizan” (Serbiya).
Qrupdakı vəziyyət: “Mançester Yunayted” - 10, “AZ Alkmar” - 8, “Partizan” - 4, “Astana”- 0.